Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Halk Sağlığı Dergisi

Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Halk Sağlığı (ESTÜDAM Halk Sağlığı) Dergisi (e-ISSN 2564-6311), Halk Sağlığı ile ilgili çalışmalara katkıda bulunmayı hedefleyen özgün araştırma ve derleme makalelerini, hakemli, açık erişimli ve sadece elektronik olarak yayımlayan bilimsel bir dergidir. ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi Ocak, Mayıs ve Ekim ayı olmak üzere yılda üç sayı olarak yayımlanır. Dergi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezinin yayın organıdır. Derginin dili Türkiye Türkçesi ve İngilizce’dir. ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi’nde, Halk Sağlığı bilimi ile ilgili araştırma ve uygulamaların sunumunu amaçlar. Sağlığın geliştirilmesi, sağlığın korunması ve sağlık hizmetlerinin iyileştirmesi alanlarında, halk sağlığı alanının geniş yelpazesi içinde teori ve pratiğiyle ilgili çalışma bulgularının, evrensel bilimin ölçütlerine uygun harekete geçirilmesini hedeflemektedir. Böylelikle, Ülkemizde ve Türk dünyası ve akraba topluluklarda halk sağlığı uygulamaların uluslararası düzeyde yüksek standartlarını teşvik etmeyi ve bilimsel çözüm önerilerinin ortaya çıkarılması hedefleri arasındadır.

Makalelerin dergide yayınlanabilmesi için daha önce başka bir dergide yayınlanmamış olması/yayınlanmak üzere gönderilmemiş olması ve hakemler tarafından olumlu rapor verilmesi gerekir. Dergiden alınacak bilgilerde kaynak göstermek esastır. Yazarlar, yayınlanmak üzere kabul edilen makalelerinin yayın haklarını ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi'ne devrini kabul etmiş sayılırlar.

ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi'ne yayınlanması için makale göndermek isteyenlerin öncelikle dergimizin web sitesinden dergi sistemine üye olmaları, daha sonra çalışmalarını “Makale Takip Sistemi” aracılığıyla dergiye göndermeleri gerekir.

ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi'ne gönderilen yazılardan/yazarlardan kaynaklanması muhtemel herhangi bir yasal ve etik sorumluluk, söz konusu yazı yayınlanmış olsa bile yazar veya yazarlarına aittir.

 

e-ISSN: 2564-6311 - Hakemli dergi (Peer-reviewed Journal)

Dergimizdeki yayınlar Türkiye Atıf Dizini, ESOGÜ Açık Erişim Sistemleri, Open DOAR (Directory of Open Access Repositories) ve Google Akademik tarafından indekslenmektedir.

The articles published in the journal are indexed by Turkiye Citation Index, ESOGU Open Access, Open DOAR and Google ScholarDergi Ana Sayfa Görseli

Duyurular

 
Yayınlanan duyuru yok.
 
Daha Fazla Duyuru...

Cilt 3, Sayı 1 (2018): TÜRK DÜNYASI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ HALK SAĞLIĞI DERGİSİ

Tüm sayı

Tüm sayıyı göster veya indir DERGİ TAMAMI

İçindekiler

Makaleler

Prof. Dr. Selma Metintaş
Burcu Işıktekin Atalay, Ramazan Sağlan, Muhammed Fatih Önsüz, Burhanettin Işıklı, Selma Metintaş
Gökçe Dağtekin, Zeynep Demirtaş, Melike Alaiye, Ramazan Sağlan, Muhammed Fatih Önsüz, Burhanettin Işıklı, Fatma Sultan Kılıç, Selma Metintaş
Ece Elif Öcal, Muhammed Fatih Önsüz
Seval Çalışkan, Selma Metintaş
Gülsüm Öztürk Emiral, Burcu Işıktekin Atalay, Muhammed Fatih Önsüz, Aslı Melek Zeytin, Yavuz Selim Küçük, Burhanettin Işıklı, Selma Metintaş
Seval Çalışkan