Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Halk Sağlığı Dergisi

Eskişehir Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi Halk Sağlığı (ESTÜDAM Halk Sağlığı) Dergisi (e-ISSN 2564-6311), Halk Sağlığı ile ilgili çalışmalara katkıda bulunmayı hedefleyen özgün araştırma ve derleme makalelerini, hakemli, açık erişimli ve sadece elektronik olarak yayımlayan bilimsel bir dergidir. ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi Ocak, Mayıs ve Ekim ayı olmak üzere yılda üç sayı olarak yayımlanır. Dergi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezinin yayın organıdır. Derginin dili Türkçe ve İngilizce’dir. ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi’nde, Halk Sağlığı bilimi başta olmak üzere tüm sağlık bilimleri ve tıp alanındaki tüm alanlar ile ilgili araştırma ve uygulamaların sunumunu amaçlar. Sağlığın geliştirilmesi, sağlığın korunması ve sağlık hizmetlerinin iyileştirmesi alanlarında, halk sağlığı alanının geniş yelpazesi içinde teori ve pratiğiyle ilgili çalışma bulgularının, evrensel bilimin ölçütlerine uygun harekete geçirilmesini hedeflemektedir. Böylelikle, Ülkemizde ve dünyada halk sağlığı uygulamaların uluslararası düzeyde yüksek standartlarını teşvik etmeyi ve bilimsel çözüm önerilerinin ortaya çıkarılması hedefleri arasındadır.

Makalelerin dergide yayınlanabilmesi için daha önce başka bir dergide yayınlanmamış olması/yayınlanmak üzere gönderilmemiş olması ve hakemler tarafından olumlu rapor verilmesi gerekir. Dergiden alınacak bilgilerde kaynak göstermek esastır. Yazarlar, yayınlanmak üzere kabul edilen makalelerinin yayın haklarını ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi'ne devrini kabul etmiş sayılırlar.

Yazarlar herhangi bir ticari maksat taşımaksızın makalelerine ait tam metin pdflerini bilimsel yayın platformlarında kullanabilirler.

ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi'ne yayınlanması için makale göndermek isteyenlerin öncelikle dergimizin web sitesinden dergi sistemine üye olmaları, daha sonra çalışmalarını “Makale Takip Sistemi” aracılığıyla dergiye göndermeleri gerekir. Tüm bu süreçler ve kabul gördüğü taktirde makalenin dergide yayınlanması ücretsizdir

ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi'ne gönderilen yazılardan/yazarlardan kaynaklanması muhtemel herhangi bir yasal ve etik sorumluluk, söz konusu yazı yayınlanmış olsa bile yazar veya yazarlarına aittir.

The ESTUDAM Journal of Public Health (ESTÜDAM Halk Sağlığı Dergisi) is an open access journal and publishes clinical and experimental articles, case reports, medical news and summary reports about all fields of medical and health sciences. It is published on January, May and September. The language is Turkish / English

Authors have to register via "kayıt/register" button and submit their papers. All these processes and publishing the paper on the journal if accepted are free of charge.

The authors accept that the copyright of  published articles are belong to ESTUDAM Journal of Public Health. Authors have right to use and share the full text pdfs on scientific platforms without commertial use. 

e-ISSN: 2564-6311 - Hakemli dergi (Peer-reviewed Journal)

Dergimiz aşağıdaki indekslerce taranmaktadır.

 

The journal is indexed by


Dergi Ana Sayfa Görseli

Duyurular

 
Yayınlanan duyuru yok.
 
Daha Fazla Duyuru...

Cilt 3, Sayı 2 (2018): TÜRK DÜNYASI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ HALK SAĞLIĞI DERGİSİ

Tüm sayı

Tüm sayıyı göster veya indir Dergi Künyesi ve Genel Bilgiler

İçindekiler

Makaleler

Muhammed Fatih Önsüz, Ahmet Topuzoğlu
Burcu Işıktekin Atalay, Gülsüm Öztürk Emiral, Burhanettin Işıklı, İbrahim Özkan Alataş, Selma Metintaş, Muhammed Fatih Önsüz
Aizhan Kumekbaevna Mamyrbekova
Ece Elif Öcal, Canan Aygüzer, Fayik Erdem Dereli, Sedef Erbil, Berna Güneri, Seyyid Taha Işık, Medine Emine Öztürk, Talha Selman Yıldırım, Selma Metintaş
Seval Çalışkan, Sevil Aydoğan, Burhanettin Işıklı, Selma Metintaş, Füsun Yenilmez, Çınar Yenilmez
Cüneyt Çam, Emrah Atay, Burhanettin Işıklı
Saniye Göktaş, Burhanettin Işıklı, Selma Metintaş
Didem Oktar